HGS ve OGS Otopark Geçiş Sistemleri

HGS ve OGS Otopark Geçiş Sistemleri, otoparkların giriş ve çıkışlarını daha güvenli bir hale getirmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Aynı zamanda kontrollü geçişleri için de tercih edilen bu sistemlerin önemi de giderek artmaktadır. Günümüzde özellikle apartman otoparklarında ve işyeri otoparklarında sıkça kullanılan bu sistemler, sadece onay vermiş olduğunuz araçların hızlı bir şekilde, durmadan geçiş yapmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda misafir ya da yabancı araçların da kontrollü bir şekilde geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz. HGS ve OGS Otopark Geçiş Sistemleri; otopark araç takip bariyeri, ogs ve hgs anteni, otopark geçiş kontrol paneli, araç plaka etiketleri ya da araç kâğıt etiketleri ve araç takip programından oluşmaktadır.

HGS ve OGS Otopark Geçiş Sistemleri çalışması oldukça basit mantıkta ilerlemektedir. Bu sistemlerin aktif olarak çalışabilmesi için öncelikle otoparkların giriş ve çıkış alanlarına, 50 metrelik alanlara kadar tarama yapabilen uhf antenlerin monte edilmesi gerekmektedir. Geçişine izin verilecek olan her araç için ise etiket tanımlaması yapılması gerekir. Tanımlanacak olan etiketler, araçların ruhsat bilgileri, plaka bilgileri ve kat maliki bilgileri ile kayıt edilir. Tanımlanmış olan araçların bilgileri, otopark geçiş kontrol panellerine Tcp – IP bağlantısı ile birlikte gönderilmektedir. Sistem artık bu şekilde kullanıma hazır hale gelmiştir. Tanımlı olan etikete sahip araçların otoparkların girişine gelmesi ile birlikte araç, anten tarafından görülür. Bariyere tetik verilir ve bariyer kolu açılarak geçiş izni verir.

OGS ve HGS Otopark Bariyerleri

OGS ve HGS Geçiş Kontrol Paneli ve Araç Tanıma Anteni

OGS ve HGS Araç Tanıma Etiketi ve Otopark Takip Programı

Sitelerin giriş ve çıkışlarında sıkça rastladığımız HGS ve OGS Otopark Geçiş Sistemleri, güvenlik görevlilerinin de işini kolaylaştırmaktadır. Özel güvenlik görevlilerinin düştüğü en büyük hatalardan birisi, sert çıkan ya da lüks olan araçlardaki kişileri net olarak tespit etmeden otopark bariyerini açarak kişileri içeri almaktır. HGS ve OGS Otopark Geçiş Sistemleri sayesinde güvenlik görevlisinin aracı kullanan kişileri tespit etmesine gerek kalmadan, araç üzerindeki etiket eğer tanımlı ise bariyer kolu açılarak geçiş izni verilir. Bu sistemimiz sayesinde daire başına kullanılacak olan araç sayısını da belirleyebilir ve daha fazla aracın giriş yapmasını da engelleyebilirsiniz.

Top