Otopark Ücretlendirme Sistemi

Otopark ücretlendirme sistemi, otoparkını takip etmek isteyen tüm özel firmalar için ideal bir çözümdür. Çalışma prensibi olarak bu sistemlerde, gelen aracın terminale yaklaşıp butona basarak bilet alması ve aynı zamanda da içerdiği süre boyunca tanımlanmış olan parametrelere doğrultusunda ücretlendirmeler yapılmaktadır. Bu ücretlendirmelerden sonra, araçların dışarı çıkış yapması durumlarında, gerekli olan ücretlendirmeler hesaplanmaktadır. Kişilerin kartını çıkış noktasına koyması veya çıkış ünitelerindeki ödeme noktalarına iletilerek, onay alınması ile çıkış gerçekleştirilir. Otopark ücretlendirme paneli, ARM çipli olup oldukça hızlı ve yüksek performanslı olarak çalışmasına devam etmektedir. Üzerinde yer alan LED ile uyarıları anlık bir şekilde online olarak bulabilir ve istediğiniz zaman da değiştirebilirsiniz. Panellerimiz Türkçe ses ile çalışmakta olup dilediğiniz dil eklenmesi yapılabilir.

Otopark ücretlendirme sistemindeki amaç, ücretlendirmelerin sağlanmasıdır. Belirlenmiş olan kurallar doğrultusunda, kişiler ana otomasyondan biletlerinin alarak, içeri girmeleri durumunda süreleri başlamış olur. Kurallar doğrultusunda bu şekilde ücretlendirmeler işlemeye başlayacaktır. Dışarı çıkmak istenmesi durumunda, kart, kart okuyucu olan yani ödeme merkezi personeli tarafından alınarak, kart okuyucu üzerine konulmaktadır. Aracın içeride yer aldığı süre bu şekilde belirlenir ve sizin belirtmiş olduğunuz kurallara göre de ücretlendirmesi ekrana gelmektedir. Sesli uyanış özelliği sayesinde gerek girişler gerekse de çıkışlar, ödeme merkezi işlemlerinin de oldukça basitleşmesini sağlamaktadır. Dilerseniz aylık ya da haftalık olarak aboneliklerin tanımlanması da mümkündür.

Otopark ücretlendirme sistemi çalışma prensibinde bir giriş otomasyonu, çıkış birimi ve ödeme merkezi işleyişi bulunmaktadır. Ancak ödeme merkezi çıkış biriminde olacaksa, o zaman da sadece giriş otomasyonu ve çıkış otomasyonu yeterli olacaktır. Yazılımın içerisinde yer alan araçlar da kontrol edilebilir. Hangi plakaya sahip olan araçların giriş ve çıkış yaptığını kolay bir biçimde kontrol edebilirsiniz. Bu işlem, abonelik almış olan kişiler için de geçerli olacaktır. Otopark ücretlendirme sistemi programı, client ve ana yazılım olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Client olan yazılım içerisinde ödemeler, tahsil edilebilir ve giriş yapılan araçların bilgileri sadece görüntülenir. Diğer bütün işlemler, ana bilgisayarın üzerinde yapılacaktır. Kullandığı alt yapısı ise java platformudur. Yani çok hızlı ve güvenilir olan bir yazılıma sahiptir. Kendi üzerinde yer alan hoparlör sayesinde sesli bir şekilde uyarı verebilecektir.

Top